Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page
post
Žaluzie Komfort
Blog
Nejoblíbenější typy žaluzií: které jsou ty správné pro vás?
16. 1. 2023

Nejoblíbenější typy žaluzií: které jsou ty správné pro vás?

Inspirujte se nejoblíbenějšími druhy žaluzií a vyberte podle nich ty své. Ať už sháníte žaluzie do obýváku, ložnice, na terasu nebo do kanceláře, níže určitě najdete „své vyvolené“. 

Nechce se vám trávit dlouhé hodiny vybíráním? Naše tipy na nejoblíbenější typy vnitřních žaluzií vám ušetří nervy i čas. Najdete mezi nimi žaluzie různých barev, velikostí a z různých materiálů. 

Při pořizování žaluzií doporučujeme vzít v úvahu vaše preference, styl interiéru a také částku, kterou jste do nového stínění ochotni investovat.

Horizontální žaluzie aneb sázka na osvědčenou klasiku

Pokud je řeč o nejoblíbenějších typech okenních žaluzií, ty horizontální musíme jednoznačně zařadit na první místo. 

V Česku i dalších zemích na ně narazíte nejčastěji, a to z několika důvodů: snadno se ovládají, jejich údržba je rychlá, nebývají drahé a skvěle plní stínící funkci. Pokud už doma nebo v kanceláři žaluzie používate, dost možná jsou to právě horizontální – hodí se na všechny typy oken a prakticky do všech interiérů.

Které typy horizontálních žaluzií jsou nejoblíbenější a proč?

Hliníkové žaluzie

S hliníkovými žaluziemi se nejčastěji setkáte na oknech v bytech a rodinných domech. Jsou vyrobené z úzkých hliníkových lamel, přičemž tloušťku a barvu lamel si sami vyberete. Tento typ žaluzií je oblíbený jak pro své jednoduché ovládání, tak například kvůli nízké ceně (hliníkové žaluzie jsou nejlevnější). 

Dřevěné žaluzie

Pokud byste rádi „vyšší dívčí“ a chcete se odlišit, popřemýšlejte nad pořízením dřevěných žaluzií. Do vašeho obydlí nebo na pracoviště přinesou kousek přírody, nádech luxusu a hlavně originalitu. Dřevěné žaluzie jsou kvalitní a už na pohled vypadají nádherně, počítejte každopádně s vyšší cenou.

Bambusové žaluzie

Také bambusové žaluzie z vašeho domova udělají místo s úžasnou atmosférou. Lidé si je pořizují pro jejich skvělé termoizolační vlastnosti, krásný design i dlouhodobou odolnost. Tento typ okenních žaluzií doporučujeme zejména milovníkům exotiky.

Chytré žaluzie

Nechcete-li žaluzie zatahovat a vytahovat manuálně, pak vám výborně poslouží tzv. chytré žaluzie (elektrické žaluzie). Jejich design a rozměry si necháte přizpůsobit a ovládat je budete snadno jedním kliknutím. Tento typ žaluzií je velmi oblíbený v moderních domácnostech.

Velké plochy lidé zastiňují vertikálními žaluziemi

Široké lamely, zatahování zleva doprava a jednoduché ovládání řetízkem. Že vám to něco připomíná? Jasně že ano – vertikální žaluzie. Visí shora dolů (proto vertikální) a nejčastěji nachází využití na místech, kde jsou velká a okna další prosklené plochy. Hodí se tedy do kanceláří, školních učeben nebo třeba do ordinací.

Pokud ale bydlíte v rodinném domě s terasou nebo zimní zahradou, mohou pro vás být vertikální žaluzie zajímavou alternativou. Stejně tak se hodí na francouzská okna a do lodžie.

Látkové žaluzie

Vertikální žaluzie jsou na rozdíl od horizontálních látkové. Konkrétní typ látky si u výrobce/prodejce zvolíte sami. Vybírat si samozřejmě můžete z několika barev a vzorů, takže design lamel přizpůsobíte interiéru. Další výhodou je, že se vertikální látkové žaluzie snadno udržují.
Řada lidí látkovými žaluziemi nahrazuje žaluzie a závěsy, případně je používá k optickému předělení velkých místností.

Rozmazlete se atypickými žaluziemi

Skvěle, už víte, které druhy žaluzií jsou nejoblíbenější. Ale co když máte netradiční tvar oken a běžné žaluzie vám nestačí?
V těchto případech lidé sází na  atypické žaluzie. Mohou být hliníkové, dřevěné, bambusové i látkové, a to ve tvaru čtverce, obdélníku i trojúhelníku – důležité je, aby dokonale sedly na vaše okno. Cena atypických žaluzií se odvíjí od jejich tvaru a zvoleného materiálu.

Žaluzie vám dodáme i namontujeme

Věříme, že jsme vám výčtem nejoblíbenějších typů žaluzií aspoň částečně usnadnili rozhodování. Až budete vědět, který druh žaluzií si pořídíte, rádi vám je dodáme i namontujeme
Nezávaznou objednávku žaluzií nám zašlete kdykoliv přes poptávkový formulář, nebo na e-mail praha@zaluziekomfort.cz.

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
© 2023 ZK BLINDS s.r.o. | www.budvidetnawebu.cz
Kariéra