Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page
post
Žaluzie Komfort
Blog
Je lepší pořídit si stínění s manuálním, nebo elektrickým ovládáním?
21. 2. 2024

Je lepší pořídit si stínění s manuálním, nebo elektrickým ovládáním?

Elektrické rolety nebo žaluzie se v domácnostech i firmách objevují stále častěji. Také vy budete stát při výběru stínicí techniky před rozhodnutím, jestli ji koupit s dálkovým, nebo manuálním ovládáním. Abychom vám volbu usnadnili, níže v textu pro vás máme přehledné srovnání obou variant. V čem tkví výhody a nevýhody každé z nich?

Hned na úvod podotýkáme, že neexistuje špatné rozhodnutí – je na preferencích každého, jestli mu víc sedí stínění s elektrickým, nebo manuálním ovládáním. Doporučení na následujících řádcích slouží spíš jako rádce pro případ, že zatím nejste rozhodnutí.

Která stínění se vyrábí v manuální i elektrické variantě?

Pokud je to aspoň trochu možné, výrobce vám dá na výběr mezi manuálním a dálkovým ovládáním u většiny stínicí techniky. U Žaluzií KOMFORT si můžete v obou variantách nechat vyrobit například:

Každopádně doporučujeme vyžádat si od prodejce/výrobce informace, jak stínění s daným typem ovládání vypadá a jak funguje.

Elektrické ovládání aneb trend a pohodlí v jednom

Nejprve si vezmeme pod lupu stínění s elektrickým ovládáním, protože na něj se zákazníci často ptají jako první.

Kdybychom měli vyzdvihnout jednu největší výhodu elektrických stínění, tak by to byl jednoznačně fakt, že uživateli poskytují maximální pohodlí

Zatímco ležíte na gauči a koukáte na svůj oblíbený seriál, jedním kliknutím zatáhnete žaluzie či rolety, aby vám nesvítilo slunce na obrazovku. Stejně tak se dálkové ovládání hodí, pokud večer ležíte v posteli a nechcete vstávat kvůli zatažení zatemňovacích rolet. V některých případech lze stínění ovládat nejen ovladačem, ale třeba v mobilní aplikaci. 

Mezi další nesporné výhody patří bezpečnost stínicí techniky na dálkové ovládání – máte-li například děti, nemusíte se obávat, že by tahaly za šňůrku/řetízek. Jednoduše proto, že elektrické stínění nic takového nemá. 

Oceníte i možnost pohodlné regulace světla (například roletu na dálku zatáhnete jen do půlky okna).

Na druhou stranu elektrické rolety či žaluzie bývají dražší než manuální varianta, a to i v případě, že fungují jen baterii. Protože je v produktu zabudovaná elektronika, dopředu počítejte s občasnou údržbou, kterou by měl provádět výhradně odborník. Jestliže si vyberete stínění, které vyžaduje přístup ke zdroji elektřiny, musíte myslet i na dostupnost elektrické zásuvky.

Obecně ale stínicí techniku na dálkové ovládání doporučujeme, protože kromě toho, že nabízí maximální pohodlí, tak je u nás i ve světě trendy.

Manuální ovládání: když se chcete vydat levnější cestou

Pokud píšeme o manuálním ovládání, máme tím na mysli především řetízky a šňůrky, které najdete u většiny žaluzií či rolet. Že vám tento způsob zatahování a odtahování přijde až moc základní? Je to tak, ale právě v tom tkví jeho kouzlo – v jednoduchosti.

V první řadě jsou „manuální stínění“ levnější, protože k jejich ovládání není potřeba elektronika. Zároveň je ovládání snadné a intuitivní a poradí si s ním i člověk, který se s danou roletou či žaluzií potká poprvé v životě.

Nemusíte řešit ani dostupnost elektřiny a někdy může řetízek či šňůrka působit jako zajímavý (i když drobný) estetický prvek.

Musíte se ale smířit s menším pohodlím: kdykoliv chcete stínění zatáhnout/odtáhnout, je potřeba vstát a dojít k němu. U některých venkovních rolet navíc bývá manuální ovládání fyzicky náročnější, jelikož je roleta těžší a rukou ji možná nepůjde ovládat tak lehce jako například hliníkové žaluzie.

Z hlediska bezpečnosti si doporučujeme předem promyslet, zda dokážete šňůrku nebo řetízek dostatečně ochránit před zvídavými dětmi nebo domácími zvířaty.

S výběrem ovládání vám pomůžeme

Ať už sáhnete po manuální, nebo elektrické variantě, rozhodně si volbu promyslete předem. Doporučujeme také zvážit, jestli chcete na všechna stínění v domácnosti či firmě stejný typ ovládání, nebo zda je budete kombinovat. Obě řešení jsou běžná a možná.
V případě jakýchkoliv dotazů nám neváhejte napsal na e-mail praha@zaluziekomfort.cz, rádi vám s výběrem ideálního ovládání pomůžeme.

Časté dotazy

Jaká je cena elektrických rolet od Žaluzií KOMFORT?

Cena jedné elektrické rolety se obecně pohybuje v nižších tisících korun, ale nejlepší bude, když nám upřesníte svou poptávku a my následně zašleme detailní nacenění.

Zvládnu instalaci elektrického stínění sám/sama?

V některých případech ano, ale pokud nemáte s montáži stínicí techniky zkušenosti, doporučujeme tuto práci nechat odborným technikům.

Jsou elektrické žaluzie či rolety bezpečné?

Ano, vsadíte-li na stínění s dálkovým ovládáním od spolehlivého výrobce, nehrozí vám při používání produktu nebezpečí.

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
© 2023 ZK BLINDS s.r.o. | www.budvidetnawebu.cz
Kariéra