Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page
post
Žaluzie Komfort
Blog
Který typ rolet si pořídit do obýváku?
24. 3. 2024

Který typ rolet si pořídit do obýváku?

Ať už bydlíte v bytě, nebo rodinném domě, v obýváku tráví spoustu času celá rodina. Proto je dobré nepodcenit výběr vnitřního stínění do této místnosti. Preferujete rolety? Tak čtěte pozorně dál, protože vám poradíme, které si vybrat, když potřebujete co nejméně světla nebo na které vsadit, pokud dáváte přednost modernímu stylu. 

Hned na úvod upozorníme, že neexistuje jedno správné řešení. Volba konkrétního typu rolet záleží na vašich designových preferencích, rozpočtu či na tom, jak a kdy plánujete stínění používat.

Plisé aneb vydejte se trendy cestou

I když článek věnujeme roletám, paradoxně začínáme stínicí technikou, která je roletami jen částečně: plisé (nebo chcete-li plisé rolety). Jedná se o jedno z nejoblíbenějších a nejvíc trendy stínění současnosti, přičemž dokonale zapadne do jakéhokoli moderního obýváku. Na plisé doporučujeme vsadit hlavně v případě, že máte rádi jednoduché ovládání a nadčasový design vnitřního stínění. 

A proč si jej pořídit zrovna do obývacího pokoje? Mimo jiné proto, že s ním zapůsobíte na všechny hosty. Už na první pohled je vidět, že plisé nabízí to nejlepší z rolet i žaluzií – vyrábí se z antistatické látky poskládané do tvaru a harmoniky a snadno ho namontujete přímo na okno. Snadné je i ovládání, protože nepotřebujete žádný řetízek ani šňůrku.

Nechcete-li svůj obývák úplně zatemnit, doporučujeme si pořídit plisé v klasické variantě. Jestli však této místnosti často spíte, zvažte plisé žaluzie den a noc, které mají jednu část průsvitnou a druhou neprůsvitnou (světlo můžete jednoduše regulovat dle potřeby). 

Plisé den a noc na okně

Je nicméně třeba počítat, že plisé bývá o něco dražší než například běžné látkové rolety.

Rolety den a noc jako sázka na jistotu

Podobně jako si lidé v posledních letech oblíbili plisé, propadli i roletám Den a Noc. Není náhoda, že toto stínění často umísťují do obýváku. 

Roleta den a noc je vyrobená z látky o dvou vrstvách, přičemž se na ní střídají průsvitné a neprůsvitné pruhy. Tím pádem v obývacím pokoji můžete dokonale regulovat světlo – během dne jej necháte pronikat do místnosti a večer roletu nastavíte tak, aby okno zakrývaly neprůsvitné pruhy. Plusem je i jednoduché ovládání pomocí šňůrky či řetízku a poměrně dobré izolační vlastnosti. Design si samozřejmě vyberete tak, aby ladil se zbytkem interiéru.

A jaké mají rolety Den a noc nevýhody? Jde o drobnosti, ale přesto je zmíníme:

  • Lehce náročnější instalace (tomu ale předejdete tak, že si stínění necháte namontovat od našich specialistů).
  • Při montáži na rám okna nemusí jít okno v některých případech zcela otevřít. Tomu ale opět předejdete, pokud s námi výběr a montáž rolety na konkrétní okno zkonzultujete.  
Rolety den a noc na otevřeném okně

Máte-li v obýváku velká okna (včetně např. balkonových dveří), mohou pro vás být zajímavou alternativou rolety na francouzské okno. V Žaluziích KOMFORT si poradíme také s extra širokými francouzskými roletami na velká okna.

Co když chcete mít obýváku tmu?

Plisé či rolety den a noc samozřejmě nemusí do obýváku vyhovovat každému – ať už kvůli ceně nebo pro jejich vlastnosti. Jste spíš fanouškem klasicky po všech stránkách? Tím pádem by vám mohly sedět běžné látkové rolety, které možná znáte ještě z dob svého dětství. Bývají jednobarevné, zastíní celé okno a po zatažení se přes ně dostane jen minimum světla. K velkým přednostem patří mimo jiné nižší pořizovací cena.

Specifická situace nastává, chcete-li rolety v obýváku používat k zatemnění celé místnosti (například proto, že zde často spíte vy, nebo někdo jiný z rodiny). 

V takovém případě se vám budou hodit zatemňovací rolety na okno. Designově sice nejsou tak působivé jako plisé nebo rolety Den a Noc, ale svůj účel splní dokonale – díky dokonalému těsnění všech mezírek přes ně neprojde ani paprsek světla. Zatemňovací rolety nejvíc ocení každý, kdo má obývák v podkroví.

Nevíte si rady s výběrem? Pomůžeme vám

Pokud si s výběrem rolet do obýváku nebo kterékoliv jiné místnosti nejste jistí, rádi vám kdykoliv poradíme. Stačí, když nám napíšete na e-mail praha@zaluziekomfort.cz, rovnou vám můžeme zaslat i předběžné nacenění.

Časté dotazy

Vyrábíte všechny typy rolet, které v článku zmiňujete?

Ano, kterékoliv rolety zmíněné v článku vám rádi vyrobíme na míru. Napište nám přes kontaktní formulář a rádi se dozvíme víc o vaší konkrétní představě.

Děláte do obýváku i rolety s elektrickým ovládáním?

Ano, všechny rolety vyrábíme s manuálním i dálkovým ovládáním, záleží jen na vašich preferencích.

Mohu si rolety namontovat sám/sama?

Možné to je, ale doporučujeme si stínění nechat nainstalovat od našich specialistů – je to rychlé a zároveň budeme mít jistotu, že montáž proběhla správně.

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
© 2023 ZK BLINDS s.r.o. | www.budvidetnawebu.cz
Kariéra