Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page
post
Žaluzie Komfort
Blog
Poznejte výhody a nevýhody rolet Den a Noc
14. 6. 2023

Poznejte výhody a nevýhody rolet Den a Noc

„To musím mít taky!“ řekli jste si možná po návštěvě kamarádů, kteří měli doma na oknech rolety den a noc. Víte ale, v čem spočívají největší přednosti tohoto stínění a co by vám na něm naopak nemuselo vyhovovat? Dali jsme pro vás dohromady podrobného průvodce výhod a nevýhod rolet Den a Noc. 

Rolety den a noc (někdy označované také jako žaluzie den a noc) mají v oblibě především lidé toužící po eleganci a krásném moderním designu. Není divu, protože toto stínění už na první pohled působí luxusně a hodí se do malých bytů, velkých rodinných domů i firemních kanceláří.

Také vás rolety den a noc nadchly? Než se pustíte do nakupování, měli byste o nich vědět to nejdůležitější.

V čem se rolety den a noc liší od klasických rolet? 

I když je v názvu slovo „rolety“, ve skutečnosti rolety Den a Noc na první pohled připomínají spíš žaluzie. Nabízí totiž to nejlepší z obou oblíbených typů stínění. 

Roletu den a noc poznáte tak, že je vyrobená z látky o dvou vrstvách, na které se střídají průsvitné a neprůsvitné pruhy (proto vypadá trochu jako žaluzie). A právě v tom se liší od klasické látkové rolety, která je kompletně neprůsvitná a po zatažení zastíní kompletně celé okno, bez možnosti další regulace světla. 

Výhody rolet Den a Noc

Teď už k samotným výhodám. Skvělá zpráva je, že přednosti výrazně převažují nad zápory. Což je ostatně důvod, proč si toto stínění oblíbily miliony lidí v Česku i po celém světě. 

Dokonalá regulace světla

Není náhoda, že mají rolety den a noc průsvitné i neprůsvitné pruhy. Právě díky nim si nastavíte propustnost světla přesně tak, jak potřebujete. Když svítí ostré slunce, okno roletami kompletně zakryjete. Během temnějších dnů pak přes průhledné pruhy světlo propustíte částečně, nebo úplně.

Snadné ovládání

Jestli preferujete jednoduchá řešení, tak si rolety Den a Noc zamilujete. Ovládají se jednoduše pomocí šňůrky či řetízku, ale vsadit můžete i na elektrický pohon s dálkovým ovládáním.

Skvělé tepelné vlastnosti

Protože se roleta Den a Noc skládá z látky o dvou vrstvách, mezi vrstvami vzniká vzduchová kapsa. Ta funguje jako výborná izolace – v zimě vám pomůže v místnosti udržet teplo a během léta se naopak postará o to, aby se domácnost nepřehřívala.

Parádní poměr cena/výkon

U rolet den a noc je potřeba počítat s vyšší cenou než například u klasických žaluzií nebo rolet. Z hlediska poměru cena/výkon se však jedná o jedno z nejlepších stínění. Za nižší tisíce korun získáte moderní rolety, které vám budou sloužit dlouhá léta.

Barva i látku si vyberete sami 

U praktických výhod to nekončí, rolety den a noc nadchnou také všechny, kteří rádi šperkují design domácnosti k dokonalosti. Můžete si totiž dle libosti vybrat barvu i materiál rolet, jednoduše je tak sladíte se zbytkem interiéru.

Snadné čištění

Nebaví vás dlouhé a náročné uklízení? Tím pádem pro vás rolety Den a Noc budou správná volba. Jejich látka na sobě má impregnační vrstvu, která zmírňuje usazování prachu. Když bude roletu přeci jen potřeba jednou za čas vyčistit, stačí použít měkký hadřík. 

Víte, že rolety Den a Noc jsou tak univerzální, že se hodí do jakékoliv místnosti v domácnosti? Skvěle zapadnou do obýváku, kuchyně, ložnice i dětského pokoje.

Nevýhody rolet Den a Noc

Nevýhod je opravdu jen pár, přesto se o nich hodí vědět. S čím tedy počítat?

Okno nemusí jít zcela otevřít

Necháte-li si roletu den a noc namontovat na rám okna, může se v některých případech stát, že okno nepůjde otevřít úplně dokořán. Tomu se dá ale snadno předejít tak, že s námi instalaci rolety na konkrétní okno předem zkonzultujete. 

Lehce náročnější montáž

Pokud zatím nemáte s instalací stínění žádné zkušenosti, mohla by pro vás být montáž o něco složitější. Tuto nevýhodu rolet Den a Noc ale snadno vyřešíme, protože naši technici za vás stínění rádi namontují.

Vyrobíme vám rolety Den a Noc na míru

Okouzlily vás rolety Den a Noc a rádi byste si je pořídili domů nebo do firmy? Vyrobíme je pro vás na míru. Napište nám svou představu na e-mail praha@zaluziekomfort.cz. Rádi s vámi probereme podrobnosti a navrhneme ideální řešení.

Zařídíme také dovoz rolet, jejich montáž a případnou údržbu.

Časté dotazy

Jak se čistí rolety den a noc?

Záleží na zvoleném materiálu, ale většinou roletu stačí otřít hadříkem, případně prachovkou. Kvalitnější rolety Den a Noc jsou opatřeny impregnační vrstvou, takže se na nic neusazuje tolik prachu.

Kolik stojí žaluzie den a noc?

Cena se odvíjí od zvoleného materiálu a velikosti rolety. Obecně počítejte s částkou v nižších tisících korun.

Jak změřit rolety Den a Noc?

Na toto téma jsme připravili samostatný blogový článek. Přečtěte si ho zde.

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
© 2023 ZK BLINDS s.r.o. | www.budvidetnawebu.cz
Kariéra