Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page
post
Žaluzie Komfort
Blog
Srovnání: jsou pro vás ideální žaluzie, rolety nebo plisé?
26. 11. 2023

Srovnání: jsou pro vás ideální žaluzie, rolety nebo plisé?

Pokud jste zatím nikdy nevybírali stínicí techniku na okna, nejspíš váháte, který typ stínění pro vás bude nejlepší. Nemusíte v rozpacích běhat po kamarádech a ptát se jich na každý detail. Připravili jsme přehledného průvodce, po jehož přečtení snadno vyhodnotíte, jestli vám sednou žaluzie, rolety nebo spíš plisé.

„Chceme si domů pořídit stínění na okna. Ale které je nejlepší?“ Tuto otázku od zákazníků dostáváme často. Univerzální odpověď na ni neexistuje, protože vždy záleží na preferenci daného člověka a jeho rodiny. Výběr ovlivňují například tyto faktory:

  • rozpočet na stínění
  • typ a velikost oken
  • k čemu má stínění primárně sloužit (např. ochrana před sluncem, tepelná izolace apod.)
  • designové preference
  • materiál stínění
  • způsob ovládání
  • způsob montáže
  • náročnost na údržbu

Parametrů, podle kterých vybírat, je opravdu dost. Díky našemu přehledu nejoblíbenějších stínění se snadno zorientujete. 

Žaluzie jsou univerzální a pořídíte je i levně

Když se řekne stínění, většinu lidí jako první napadnou žaluzie do oken. A není divu, protože je najdete napříč domácnostmi po celém Česku, od malých panelákových bytů až po velké rodinné domy.

Žaluzie často doporučujeme zákazníkům, kteří si tolik nepotrpí na moderních trendech a spoléhají se na ověřenou klasiku. To ale neznamená, že toto stínění musí být nudná šeď. Naopak, na výběr máte různé druhy, barvy a designy. V Žaluziích KOMFORT vám rádi na míru vyrobíme třeba:  

Jestli preferujete nízkou cenu stínění, pak by pro vás žaluzie mohly být zajímavou volbou, konkrétně klasické hliníkové. U dřevěných a atypických počítejte s mírně vyšší cenou. 

Výhody žaluzií obecně spočívají ve snadném ovládání (lze zvolit i elektrické), schopnosti ochránit místnost před sluncem a univerzálnosti (hodí se do jakékoliv místnosti). Kromě toho se můžete spolehnout, že vás po jejich zatažení nebude nikdo šmírovat. Nevýhodou naopak je, že například hliníkové žaluzie nemají tak dobré izolační vlastnosti jako jiná stínění. 

Rolety: od tradice až po moderní eleganci

U žaluzií máte na výběr spoustu variant, ale pro rolety to platí dvojnásob. Jako první jste si možná vybavili látkové rolety, které mají jednu barvu a zatahují se šňůrkou. Ty stále nevyšly z módy, nicméně možností je mnohem víc. Do plastových oken si můžete objednat také: 

Podle čeho zjistit, jestli jsou pro vás právě rolety do oken to pravé ořechové? Podobně jako u žaluzií je doporučujeme, pokud chcete dokonale ochránit před slunečním svitem (skvělé jsou k tomu zatemňovací varianty rolet). Některé druhy navíc v létě pomáhají zamezit nadměrnému vedru v místnosti a v zimě brání úniku tepla. 

Konkrétní typ rolety pak závisí na vašich designových preferencích, rozpočtu a také na tom, kam chcete rolety umístit. Do dětského pokoje mohou být zajímavou volbou klasické látkové rolety, protože pokoj dostatečně zatemní, ale zároveň v něm nebude absolutní tma. 

V ložnici nebo obýváku dává smysl vyzkoušet rolety Den a Noc, které jsou elegantní, moderní a dají vám svobodnou ruku při nastavování propustnosti světla. Je ale potřeba počítat, že jsou o něco dražší.

Plisé aneb stínění pro náročné

I když jsou žaluzie a rolety v různých podobách stále oblíbené, můžete se vydat nejmodernější cestou a pořídit si plisé na okna. Jestli některé stínění doporučujeme do moderní domácnosti, je to právě plisé, protože působí na první pohled elegantně a můžete ho designově přizpůsobit kterékoliv místnosti napříč domácností. 

Má ale i celou řadu praktických předností. Instalace je snadná, protože se toto stínění montuje přímo na okno. Je možné ho zatahovat směrem nahoru i dolů a díky kvalitní antistatické látce na něm nezůstává prakticky žádný prach. 

Snadné je i ovládání – nepotřebujete žádnou šňůrku ani řetízek, jelikož přímo na plisé najdete praktický plastový úchyt. Mezi látkou a sklem okna se navíc vytváří vzduchová kapsa, zajišťující skvělé izolační vlastnosti. 

Konkrétní druh si vyberete podle toho, jak moc světla chcete do místnosti propustit. Přes klasické plisé projde jen část světla, přes zatemňovací naopak žádné. Zajímavým kompromisem je plisé Den a Noc, u kterého si podle situace zvolíte, jestli potřebujete úplnou tmu, šero, nebo spoustu světla.

Plisé je výbornou volbou pro náročné uživatele, kteří se nespokojí s málem a chtějí, aby stínění podtrhlo design jejich domácnosti.

Nechte si od nás s výběrem poradit

Přehled výše by vám měl pomoci aspoň se základním rozhodováním při výběru ideálního stínění do vaší domácnosti. Jestli si ale nevíte rady a potřebujete detailně poradit, neváhejte nám kdykoliv napsat na e-mail praha@zaluziekomfort.cz.

Kromě výroby stínicí techniky na míru se staráme také o její opravu, výměnu a montáž.

Časté dotazy

Hodí se vaše rolety, žaluzie a plisé jen do domácnosti?

Stínicí techniku dodáváme jak do bytů a domů, tak do firem. Rádi vám zašleme nacenění i na velkou firemní zakázku.

Mám si rozměry žaluzií nebo rolet změřit sám/sama?

Můžete, ale pokud si zaměřením nevíte rady, napište nám přes kontaktní formulář a rádi vám pomůžeme.

Kdy se dozvím cenu za stínění od Žaluzií KOMFORT?

Přesnější nacenění vám zašleme ve chvíli, kdy nám popíšete svou představu (např. typ stínění, jeho rozměry nebo materiál).

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
© 2023 ZK BLINDS s.r.o. | www.budvidetnawebu.cz
Kariéra