Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page
post
Žaluzie Komfort
Blog
Zastavte konečně otravný hmyz. Postarají se o to sítě do oken
9. 5. 2022

Zastavte konečně otravný hmyz. Postarají se o to sítě do oken

Jaro je v plném proudu, léto za rohem a to znamená jediné: hmyz si začíná brousit zuby, až se během dne i noci podívá do vaší domácnosti. Nebo tentokrát ne? Zastavit ho mohou sítě proti hmyzu, které si snadno nainstalujete do oken i dveří.

Koho by to stále bavilo. Za světla pořádají návštěvy lidských obydlí vosy, mouchy nebo létající mravenci, po setmění pro změnu vyráží do akce komáři a chrousti. Není nic horšího, než se ráno vzbudit s pěti štípanci na těle.

Zvlášť pokud bydlíte nedaleko přírody, letní nálety malé havěti mohou být utrpení. Řešení je přitom snadné: používat sítě proti hmyzu. Kde všude najdou uplatnění, jak se instalují a jak jsou odolné?

Co je síť proti hmyzu

Jedná se o síť vyrobenou speciálně tak, aby zakryla celé vaše okno (případně dveře) a aby do místnosti nepronikl žádný hmyzí nenechavec. Síť může být buď orámovaná pevným rámem, ideálně hliníkem, ale pořídite ji také bez rámu se samozavíracími panty. Záleží na tom, kde ji chcete použít a jak vám má sloužit.

Sítě proti hmyzu bývají často přezdívané jako okenní sítě, ale ve skutečnosti je bez problému nainstalujete i do jakýchkoliv dveří. Není podstatné, jestli máte okna nebo dveře z plastu, dřeva nebo hliníku – lze je využít pro kterýkoliv typ.

A kam se dají okenní sítě umístit? Prakticky všude. Do běžných pokojů v bytech a domech, do koupelny, na střešní okna nebo na balkonové dveře a do oken v kancelářských prostorech. Je to jen na vás!

Výplň z materiálu, který odolá slunci i mrazům

Není ovšem síť jako síť. Zatímco u tuctových sítí bývají jejich výplně vyrobené z plastu, v případě kvalitních sítí proti hmyzu to neplatí. Ty opravdu spolehlivé jsou z pogumovaného sklovlákna, které se pyšní vysokou odolností vůči UV záření, povětrnostním vlivům i ranním mrazíkům. Síť tak zůstává dlouhodobě pevná, nebledne a na rozdíl od sítí z PVC má dlouhou životnost.

Jsme přesvědčeni, že síť proti hmyzu by měla vydržet i několik let, proto také okenní sítě nabízené u nás mají výplň z pogumovaného sklovlákna.

Jaké další výhody vám tento jednoduchý doplněk na okno přinese? Například:

  • snadná montáž
  • síť neruší výhled z okna
  • i se sítí můžete bez potíží větrat
  • materiál sítě je nehořlavý
  • barvu sítě si vyberete podle svého gusta
  • zvolíte takovou velikost, aby seděla na vaše okno/dveře

Instalace snadná jako facka

Tato výhoda sítí proti hmyzu si zaslouží vytknout před závorku. Síť si jednoduše a během chvilky připnete na okno či dveře, nejčastěji pomocí otočných háčků. Nemusíte tedy zasahovat do konstrukce ani používat hromadu nářadí.

Pevná síť, nebo radši rolovací?

Sítě proti hmyzu se rozdělují na různé typy podle toho, kam je plánujete nainstalovat a co od nich očekáváte. Pokud budete vybírat okenní síť od Žaluzií komfort, můžete volit ze čtyř základních druhů:

Hliníkové sítě – jde o nejčastěji používaný typ sítí do oken. Instalují se na okno/dveře otočnými háčky, snadno se umývají a kdykoliv je můžete rychle sundat.

Hliníkové sítě s vyztuženými rohy a kartáčky – kvalitní sítě s vyztuženými rohy a speciálními kartáčky na stranách, které se starají o dokonalé přilnutí k oknu. Fungují stejně jako klasické hliníkové sítě, ale rám je vysoce odolný a zaručuje dlouhou životnost produktu.

Dveřní sítě – jak už vyplývá z názvu, tento typ je určený pro instalaci na dveře. Existují ve variantě s rámem i bez rámu.

Rolovací sítě – skvělá varianta pro střešní okna a místa, kde chcete okno/dveře zakrýt, ale zároveň umožnit, aby byl otvor v případě potřeby průchozí. Jak? Rolovací síť srolujete, takže ji nemusíte pokaždé demontovat.

Pomůžeme s výběrem typu i velikosti

Pokud zatím nemáte s pořizováním sítí proti hmyzu zkušenosti, rádi vám poradíme – od konkrétního typu až po určení správné velikosti pro vaše okna nebo dveře. Ozvat se nám můžete na e-mail praha@zaluziekomfort.cz, nebo rovnou přes poptávkový formulář.

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
© 2023 ZK BLINDS s.r.o. | www.budvidetnawebu.cz
Kariéra