Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page
post
Žaluzie Komfort
Blog
Stínění pro milovníky přírody a exotiky? Jednoznačně bambusové žaluzie
29. 3. 2022

Stínění pro milovníky přírody a exotiky? Jednoznačně bambusové žaluzie

Není moc jednodušších způsobů, jak svůj domov či kancelář obohatit o kus přírody. Bambusové žaluzie dokáží proměnit jakoukoliv místnost v příjemné místo s kouzelnou atmosférou, navíc skvěle plní stínicí. Jak poznat, jestli je pro vás tento typ žaluzií tím pravým?

Pravda, bambusové žaluzie v Česku patří k méně používaným stíněním, ale milovníci exotiky a přírodních prvků v interiéru na ně nedají dopustit.

Pokud doma máte nábytek nebo doplňky z přírodních materiálů, případně se cestou „přírodního obydlí“ chystáte vydat, klidně začněte právě pořízením bambusových žaluzií.

Bambus jako historií prověřený materiál

Už dávno neplatí, že bambus ke stavbě a zdokonalování obydlí používají pouze lidé z východních zemí a ze zemí třetího světa. Stal se běžnou součástí moderních domácností, a to hned z několika důvodů:

· je dokonale pevný

· i přes svou pevnost je pružný

· je odolný

· jeho kvalita zůstává zachována desítky až stovky let

· jedná se o skvělý designový prvek

To jsou jen některé důvody, proč se z bambusu vyrábí také žaluzie, případně jiné typy stínění. Nepleťte si ale tento materiál se dřevem: jedná se o druh trávy s dřevnatým stéblem, který má výjimečné vlastnosti.

Dostupná cena i stálý tvar

Bambusové žaluzie v mnohém předčí ostatní typy stínění. Vždy ale záleží na tom, kde a jak plánujete žaluzie využívat, jaký design upřednostňujete a co od stínění v daných prostorách očekáváte. U bambusových žaluzií vás možná zaujmou tyto výhody: 

Kousek přírody uprostřed domova –díky bambusovým žaluziím budete každý den součástí exotické přírody. Hned po jejich nainstalování pocítíte příjemnou přírodní atmosféru, za kterou byste jinak museli cestovat tisíce kilometrů.

Výběr z několika barev – bambus mívá různé odstíny, a tak se v několika odstínech vyrábí také bambusové žaluzie. Záleží na vás, jestli upřednostníte světlou, nebo spíš tmavší variantu.

Skvěle izoluje i stíní – bambusové žaluzie mají také výborné termoizolační vlastnosti, v létě i zimě pomáhají v místnosti udržovat optimální teplotu. A samozřejmě brání průniku světla a zvědavých pohledů z venku.

Odolnost proti vlhkosti – bambusové žaluzie do sebe na rozdíl od dřevěných nevsakují tolik vlhkosti.

Dostupná cena –působí na vás bambusové žaluzie jako cenově nedostupné zboží pro boháče? Opak je pravdou. Například ve srovnání s některými dřevěnými žaluziemi jsou výrazně levnější. 

Odolnost proti UV záření –i po několika letech používání zůstává barva žaluzií stejná, bambus si s UV zářením poradí bez větších potíží.

Nechte si s výběrem poradit

Zatím stále váháte, jestli jsou pro vás tím pravým ořechovým bambusové žaluzie, nebo spíš jiný typ stínění? Na e-mailu praha@zaluziekomfort.cz vám s výběrem kdykoliv rádi poradíme a zodpovíme jakékoliv zvídavé otázky.

Pokud už máte o typu stínění pro vaši domácnost nebo kancelář konkrétní představu, dejte nám nezávazně vědět přes poptávkový formulář.

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
© 2023 ZK BLINDS s.r.o. | www.budvidetnawebu.cz
Kariéra